E-mail marketing w hotelarstwie

E-mail marketing w hotelarstwie i turystyce

Bez wątpienia e-mail marketing w hotelarstwie jest jednym z najczęściej używanych kanałów promocyjnych. Jako forma kontaktu bezpośredniego, realizowana za przyzwoleniem lub na życzenie klienta, staje się skutecznym narzędziem marketingowym i szansą na zbudowanie trwałych relacji z gośćmi.

Mailing w hotelarstwie

E-mail marketing w hotelarstwie może przyjąć dwie formy. Pierwszą z nich jest mailing, którego zadaniem jest przekazanie jednorazowego, ściśle określonego komunikatu, zazwyczaj dotyczącego konkretnej oferty lub promocji. W tej formie kluczowe jest odpowiednie określenie grupy docelowej, czyli właściwe targetowanie odbiorców. Możemy kierować nasz przekaz, uwzględniając dane demograficzne, takie jak wiek, płeć, narodowość, klasa społeczna, liczba członków rodziny itp. Kierowanie na lokalizację pozwoli nam różnicować przekaz dla klientów w konkretnych miejscowościach lub regionach. Możemy również określić typ miejsca zamieszkania (mała, średnia, duża miejscowość). Ostatnim kryterium, które możemy określić w trakcie targetowania naszej grupy będą zachowania naszych klientów. Czy jest to pierwszy kontakt, czy stały klient. Z jakich usług korzystał wcześniej, jakie ma przywiązanie do naszej marki.

Newsletter w hotelarstwie

Drugą formą stałego i systematycznego kontaktu z gośćmi jest newsletter. Wyróżnia go treść, która zawiera aktualne informacje o działalności naszego obiektu, najnowsze oferty i przekazy promocyjne. Zadaniem newslettera jest zbudowanie stałego kontaktu z klientem i zachęcenie do ponownego skorzystania z naszej oferty.

Jak budować bazę adresów e-mail?

Posiadanie wartościowej bazy jest istotnym elementem skutecznej strategii marketingowej. W przypadku obiektów hotelarskich, zadanie to jest w dużym stopniu ułatwione. Znaczna część rezerwacji pochodzi z aplikacji internetowych, gdzie elementem wymaganym jest podanie adresu e-mail. Wystarczy jedynie zadbać, aby spełnić wymogi prawne i uzyskać zgodę użytkownika na przesyłanie wiadomości promocyjnych i marketingowych. Aby zachęcić klienta do zaznaczenia zgody, można zaoferować zniżkę na bieżącą lub kolejną wizytę w naszym obiekcie. Formularz zapisu do newslettera zamieszczony stronie internetowej hotelu może również być pomocny w budowaniu bazy adresów od osób, które jeszcze nie zarezerwowały u nas pobytu.

E-mail marketing w praktyce

Zaletą tej formy marketingu jest szybkość i łatwość dotarcia do danej grupy docelowej. Na cały proces składa się jednak wiele aspektów takich jak tworzenie, zarządzanie i rozbudowa bazy subskrybentów, tworzenie treści i szablonów wiadomości, realizacja wysyłki i finalnie analiza skuteczności.

Nowoczesne narzędzia do email marketingu pozwalają marketerom na szybkie i łatwe tworzenie wiadomości email. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom użytkowników Betasi PremiumHotel, nasz program wzbogacił się o graficzny edytor HTML, który daje możliwość tworzenia rozbudowanych wiadomości e-mail wysyłanych do gości. Edytor działa na zasadzie drag & drop (przeciągnij i upuść), co pozwala na szybkie projektowanie maili w prosty sposób bez posiadania umiejętności kodowania.

Od teraz, tworzone przez nas treści będą wyglądać dobrze na różnych urządzeniach, przeglądarkach i klientach poczty e-mail. Za pomocą kilku kliknięć można zaprojektować angażujące i profesjonalne wiadomości ofertowe, potwierdzenia rezerwacji, faktury itp.

Co więcej, mamy również możliwość zapisywania stworzonych wiadomości jako szablony i wykorzystywania ich ponownie. Pozwoli to zaoszczędzić jeszcze więcej czasu. Dzięki naszemu zintegrowanemu narzędziu do tworzenia i wysyłek mailowych już nie ma potrzeby zakupu dodatkowych narzędzi w celu realizacji strategii e-mail marketingu.

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami dla hotelarstwa? Prosimy o wypełnienie formularza na stronie, a na pewno skontaktujemy się i pokażemy wszystkie zalety Betasi PremiumHotel.

Bezpłatna konsultacja Więcej o Betasi PremiumHotel